sobota, 21 stycznia 2012

Pielęgnacja paznokci.

Manikiur należy zrobić przynajmniej raz na dwa tygodnie. Aby go wykonać, wystarczy mieć dobry pilniczek. Naszym zdaniem, najlepiej sprawdzają się pilniki papierowe o dwóch rodzajach powierzchni - twardszej, którą skraca się paznokcie oraz miękkiej, którą wyrównuje się brzegi paznokcia. Metalowe mogą niszczyć paznokcie. Wśród przyborów do manikiuru powinno się znaleźć "kopytko" do odsuwania skórek paznokcia, lecz przed tym należy je zmiękczyć specjalnym płynem.Jeżeli paznokcie są bardzo zniszczone należy je poddać specjalnej kuracji. Po porady można się udać do lekarza, który przepisze odpowiednią dawkę witamin, które wzmocnią płytkę paznokcia. Jedynie paznokcie są jedynie kruche, należy raz dziennie wmasować je odżywkę. Paznokcie, które są w złym stanie, należy krótko obciąć i co najważniejsze długo ich nie malować. Przez ten czas należy trzy razy dziennie stosować odżywkę.

Domowy sposób na wzmocnienie paznokci to kąpiel w trzech łyżkach podgrzanego oleju rycynowego lub oliwy z oliwek oraz soku z jednej cytryny. 

Po skończonej kuracji można malować paznokcie a do zmywanie ich, należy używać specjalnych zmywaczy z witaminami i składnikami odżywczymi oraz bez acetonu.

2 komentarze:

  1. troszkę skromnie, ale treściwie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Troszkę mam tu wątpliwości co do tej odżywki. To zależy od odżywki, jak ją stosować. Bo jest taka bardzo dobra odżywka z Eveline cosmetics, to ją się stosuje codziennie, a co 3 dni zmywa. To zależy od rodzaju odżywki jak ją stosować. Ale przyznaję, że blog interesujący :))

    OdpowiedzUsuń